Özel Konuklar

Modanisa Londra Muhafazakâr Moda Haftası sizlere; sosyal medya fenomenleri, bloggerlar, moda editörleri ve sektörün önde gelen isimleri ile bir arada olma imkânı sunuyor.
Halima Aden
Halima Aden ABD
Halima Aden

Somali kökenli Amerikalı model Halima Aden, Kenya’daki bir mülteci kampında dünyaya geldi ve altı yaşında ABD’ye göç etti. Miss Minnesota USA güzellik yarışmasına başörtüsü ve burkini (tesettür mayo) ile katılarak bir ilki gerçekleştirdi ve yarışmada yarı finale kadar yükseldi. Yarışmadan yalnızca üç ay sonra mankenler dünyasına büyük bir adım attı. CR Fashion Book’un onuncu sayısında kapakları süsleyen Aden, dünyaca ünlü IMG model ajansına katıldı. Tarih yazan model, New York Moda Haftası ve Milan Moda Haftası’nda podyuma çıkma başarısını gösterdi.

Samah Safi Bayazid
Samah Safi Bayazid ABD
Samah Safi Bayazid

"Samah Safi Bayazid, ilk profesyonel muhafazakar kadın film yapımcısı olarak tüm dünyada ses getiren işlere imza attı. Ürdün asıllı Samah 250.000'den fazla takipçisi ile sosyal medya fenomeni olarak da tanınmaktadır. Samah tüm Dünyadaki izleyicilerine, insani ve İslâmi öğeleri barındıran kısa filmler, kamu spotları, televizyon kampanyaları, programlar, belgeseller, dramatik diziler ve müzik videoları hazırlamayı tutku haline getirdi ve bunları inancıyla birleştirip herkesi etkilemeyi başardı."

Indah Nada Puspita
Indah Nada Puspita Endonezya& Almanya
Indah Nada Puspita

Indah Nada Puspita, Almanya’daki etki alanı güzlü fenomenlerden biri. Aktif olarak muhafazakar moda ile ilgili paylaşımlarda bulunan Puspita, aynı zamanda bir şarkıcı.

Esra Seziş Kiğılı
Esra Seziş Kiğılı TÜRKİYE
Esra Seziş Kiğılı

Türkiye'nin ilk başörtülü moda editörü olan Esra Seziş Kiğılı, sektörün öncü ismi olma rolünü başarıyla taşıyor. Moda ve stil danışmanı olarak kariyerine devam eden Kiğılı, hem Türkiye'de hem de yurt dışında önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

Melanie Elturk
Melanie Elturk ABD
Melanie Elturk

Melanie Elturk, New York merkezli Haute Hijab isimli online alışveriş markasının sahibi. Birçok ülkede başörtüsü ve muhafazkar moda sektörü üzerine konuşma yapmak için çağırılıyor. Melanie, ELLE USA dergisinde köşe yazarlığı da yapıyor.

Leena Asad
Leena Asad ABD
Leena Asad

Leena Asad ya da Withloveleena, Teksas’a yaşayan Filistin kökenli bir Amerikalı. Moda ve yaşam üzerine 240k takipçili bir blogger olmak dışında, Kadın Doğum Hemşiresi ve hayalinde Pratisyen Hemşire olmak var.

MERIEM LEBDIRI
MERIEM LEBDIRI Almanya
MERIEM LEBDIRI

Tasarımcı Meriem Lebdiri, Mizaan adlı markasıyla Almanya'da modest giyim sektörünün öncü isimlerinden. 2012'den beri bir çok tasarıma imza atan Meriem Lebdiri , kardeşi Selma Lebdiri ile Lebdri Studios adlı yaratıcı stüdyonun da kurucusu. Editoryal fotoğraf çekiminden organizasyona, sektör için A'dan Z'ye çözümler üreten Lebdiri kardeşler yeni olanın peşinde olmaya devam ediyor!

SELMA LEBDIRI
SELMA LEBDIRI Almanya
SELMA LEBDIRI

Lebdiri Studios markasının medya kordinatörü olan Selma Lebdiri, moda filmlerinden fotoğrafa moda gözüyle sektöre ışık tutuyor. Youtube kanalını akfit kullanan Selma Lebdiri, başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa'dan takipçilere sahip.

SEBINA HUSSAIN
SEBINA HUSSAIN BİRLEŞİK KRALLIK
SEBINA HUSSAIN

İngiltere'nin en etkili modest moda yüzlerinden olan Sebinah, 3 yıldır kendi moda yolculuğunu takipçileri ile paylaşıyor. Paylaşımları güzellik ve bakım, life style içerikleri ile de zenginleştiren Sebina kadınlar için ilham verici başlıkları bir araya getirmeyi seviyor.

Soha MT
Soha MT BAE
Soha MT

Soha MT olarak da tanınan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşayan Mısırlı moda bloggerı, tasarımcı ve stilist. Kendisine ait Soha MT koleksiyondaki bisht ve renkli abaya modelleri diğer blogger ve fenomenler tarafından çok beğenilerek giyilmektedir. Moda çizgisindeki ana hedefi, modest giyinen kadınlara modest ve modern giyimin nasıl bir arada stilize edileceğini göstermektir.

Hodan Yusuf
Hodan Yusuf Hollanda
Hodan Yusuf

Hodan Yusuf (@cheeseandxalwo) Hollanda’nın önde gelen ikinci tesettürlü kanaat önderi. 165 bin kişinin takip ettiği İnstagram hesabında muhafazakâr moda ve koyu tenliler için makyaj önerilerinin yanı sıra ailesine dair paylaşımlarda bulunuyor.

Soumaya Douiri
Soumaya Douiri Hollanda
Soumaya Douiri

Soumaya Douiri; kadınların güçlendirilmesini savunan, kadına dair bir yaşam ve stil platformu olan StyleOfArabia.com'un kurucusu. Douriri ve ekibi, özenle kaleme alınmış içerikler sayesinde dünyanın dört bir köşesindeki kadınlara ilham kaynağı olmayı amaçlıyor.

Sagaleeyaa
Sagaleeyaa BİRLEŞİK KRALLIK
Sagaleeyaa

Somalili blogger Sagaleeyaa, kültürü ve geçmişiyle beslediği stiliyle eşsiz ve kendine has bir duruşa sahip.kadınlara ilham kaynağı olmayı amaçlıyor.

Zara Zi
Zara Zi BİRLEŞİK KRALLIK
Zara Zi

Yaklaşık bir senedir blog yazılarıyla karşımızda olan Zara Zi (nam-ı diğer Zaraazix), kısa bir süre içerisinde sosyal medyada büyük bir başarı elde etti. Minimalist sade stiliyle göz dolduran Zi, moda dünyasındaki trendleri muhafazakâr ama şık parçalara uyarlama konusunda oldukça başarılı. Blog yazarlığının yanı sıra Hukuk eğitimi alan yetenekli isim, gelecekte insan hakları avukatı olmayı hayal ediyor.

Desiraindrops
Desiraindrops BİRLEŞİK KRALLIK
Desiraindrops

Desiraindrops moda, yaşam ve stil blogger’ı, marka elçisi ve muhafazakâr moda sektöründe bir kanaat önderi. 2013’te küçük bir hobi olarak başlayan blog yazarlığı, zamanla bir yaşam stiline dönüştü ve hayatında önemli bir yer edindi. Üniversitede pazarlama alanında lisans öğrenimini tamamlayan 23 yaşındaki genç yetenek, muhafazakâr moda sektöründe yeni şirketler kuran Müslüman kadınlara Sosyal Medya Yöneticisi olarak hizmet veriyor.

Aaliyah Jasmine Mohammed
Aaliyah Jasmine Mohammed BİRLEŞİK KRALLIK
Aaliyah Jasmine Mohammed

Aaliyah, Nottingham’daki tek başarılı blogger. Sosyal medya serüvenine bir yıl önce atılan Aaliyah, çok kısa bir sürede binlerce takipçi kazandı. Herkes tarafından sevilen ve sayılan ünlü isim, aynı zamanda Bobbi Brown’un marka elçisi.

Iman Aldebe
Iman Aldebe İsveç
Iman Aldebe

Moda tasarımcısı ve moda hukukçusu olan Iman Aldebe, moda aracılığıyla Müslüman kadınları görünür kılmayı ve aynı zamanda insanların Müslümanlara dair ön yargılarını yıkmayı amaçlıyor. Haute Couture Eco Luxury koleksiyonu ve göz alıcı türban stilleriyle büyük beğeni toplayan tasarımcı, İsveç’te kadın Müslüman polis memurları için tasarladığı hijab şapka ile büyük bir ilke imza attı.

Fara Hanim Razak
Fara Hanim Razak Malezya
Fara Hanim Razak

Fara Hanim Razak, İnstagram’da 400 bini aşkın takipçisiyle Malezya’da oldukça ünlü bir kanaat önderi. Altı yılı aşkın bir süredir modellik yapan Razak, İslami bir yayın kuruluşu olan TV Alhijrah’ta program sunucusu. Malezya’da kendi kozmetik şirketini kuran Razak, Güneydoğu Asya’nın en büyük eşarp markası olan Aidijuma’nın marka yüzü seçildi.

Rawan Elbaba
Rawan Elbaba ABD
Rawan Elbaba

Washington DC’de yaşayan Rawan Elbaba, dijital metin yazarı ve blogger. Dijital moda ve yaşam dergisi Layali Webzine’ın kurucu ortağı ve aynı zamanda genel yayın yönetmeni. İletişim ve Grafik Tasarımı mezunu olan Elbaba, çevresinde olup bitenleri anlatmak için hem görsel hem yazılı içerikler üretiyor. Öte yandan Elbaba yetenekli bir fotoğrafçı ve video grafik uzmanı. Başarılı isim şu an Washington DC’deki Arap Amerikan Enstitüsü’nde Dijital Medya Ortağı.

Sobri Said
Sobri Said BİRLEŞİK KRALLIK
Sobri Said

Londra’da yaşayan genç moda tasarımcısı ve stilist Sobri Said, aynı zamanda bir moda blogger’ı ve deneyimli bir makyaj uzmanı. Küçük yaşlarda modaya ve makyaja ilgi duyan Said, ITEC’ten Moda, Sahne Sanatları ve Makyaj üzerine dersler aldı ve kısa bir sürede makyaj uzmanı olarak büyük beğeni topladı. Okul Öncesi Eğitmenliği lisans derecesine sahip olan Said, şu an bir anaokulunda yarı zamanlı olarak çalışıyor.

Fatuminamusic
Fatuminamusic BİRLEŞİK KRALLIK
Fatuminamusic

İngiltere’de yaşayan şarkıcı/ söz yazarı Fatumina West End dâhil olmak üzere yaklaşık üç yıldır sahneye çıkıyor. University College London’da doktora öğrencisi olan Fatumina, kalp hastalıklarına karşı kök hücre tedavisinde yeni yöntemler üzerinde çalışma yürütüyor. Kraliyet ailesi tarafından desteklenen Wise Rising Star Ödülleri’nde finale kalan yetenekli isim, aynı zamanda başarılı bir kına uzmanı (hennabyfatumina), model ve kanaat önderi. Sıradışı bohem stili House of Fraser gibi önemli mağaza zincirlerinin ilgisini çekti.

Rana Al Sayyed
Rana Al Sayyed BAE
Rana Al Sayyed

10 seneden daha uzun bir süredir muhafazakâr moda sektöründe hizmet veren Rana Al Sayyed, Dubai’de ilk Caraclan mağazasını (Carclan GCC) açtı ve kendi hazır giyim markası Ranazone’u kurdu. Modern muhafazakâr kadınlara hitap eden Rana Al Sayyed, kıyafetlerin hem bedenimize hem de yaşam biçimimize uygun olması gerektiğine inanıyor. Rana Hanım, aynı zamanda Şeyh Muhammed Kuruluşu’nun bir üyesi.

Nabiilabee
Nabiilabee BİRLEŞİK KRALLIK
Nabiilabee

23 yaşındaki blogger Nabiilabee yedi yıldır blog yazıyor. Ünlü ismi, sosyal medyada bir milyondan fazla kişi takip ederken, Youtube’da 34 milyonu aşkın izlenme oranına sahip. Kendi giyim ve aksesuar koleksiyonu Nabiilabee’yi satışa sunan Nabiilabee, gerek yazılarıyla gerek BBC ve British Muslim TV gibi mecralarda boy göstererek muhafazakâr moda dünyasına katkıda bulunuyor. L'Oréal, Rimmel London ve Phillips gibi tanınmış markalarla çalışan Nabilabee Inayah, Arabian Nites ve Ben Harad gibi İslami markalarla da işbirliğinde bulundu.

Queen of Sabba
Queen of Sabba BİRLEŞİK KRALLIK
Queen of Sabba

Londra’da yaşayan çanta tasarımcısı ve blogger Queen of Sabba, yenilikçi ve modern yöntemlerle muhafazakâr giyimde trend yaratmak için büyük çaba sarf ediyor.

Mara Mostafa
Mara Mostafa BAHREİN
Mara Mostafa

Arap kökenli İngiliz Mara Mostafa (maradxb) 20 yılı aşkın süredir muhafazakâr moda sektöründe çalışıyor. Bahreyn’de yaşayan Mostafa’nın kendine ait bir pazarlama ve reklam şirketi var.

Alexandra Golovkova
Alexandra Golovkova BİRLEŞİK KRALLIK
Alexandra Golovkova

Geçtiğimiz günlerde İslamiyet’e geçen Rus Alexandra Golovkova, bir kanaat önderi olarak sosyal medyayı adeta kasıp kavuruyor. Henüz 19 yaşında GOLOVKOVA adını taşıyan kendi şirketini kuran yetenekli blogger, tasarım yapmanın yanı sıra sinema ve fotoğrafçılığa ilgi duyuyor.

Fatiha Rouf
Fatiha Rouf BİRLEŞİK KRALLIK
Fatiha Rouf

Blogger ve iş kadını Fatiha Rouf, İngiltere’de büyük ses getiren siyah altın yüz kreminin yaratıcısı. Rouf, annelik göreviyle iş hayatını aynı anda yürüterek yüzlerce kadına ilham veriyor.

Yasmine Alom
Yasmine Alom BİRLEŞİK KRALLIK
Yasmine Alom

Profesyonel makyaj uzmanı olan Yasmine Alom, on beş yıldan daha uzun bir süredir bu sektörde ve şu an tanınmış bir marka adına çalışıyor. Sosyal medyada deneyimlerini paylaşan Alom, kadınlara hayallerinin peşinden koşmaları konusunda örnek oluyor.

Zeruj
Zeruj TÜRKİYE
Sena Sever
Sena Sever TÜRKİYE
Ebru Sever Türk
Ebru Sever Türk TÜRKİYE